Το συγκρότημα αυτό αποτελείται από 6 πέτρινα σπίτια και βρίσκεται στον παραδοσιακό και γραφικό οικισμό του Πύργου Διρού, όπου είναι τα περίφημα σπήλαια Διρού, μία ανάσα από την πλατεία, φούρνο, super market, φαρμακείο, σχολείο ενώ η παραλία (όρμος Διρού) απέχει 5 λεπτά με το αυτοκίνητο.
![](https://metaldras.gr/wp-content/uploads/2019/03/spilaio-1024x640.jpg)
Οι κατοικίες αυτές είναι από 80τ.μ μέχρι 105τ.μ, μονοκατοικίες ή μεζονέτες και όλες περιέχουν καθιστικό – κουζίνα, 2 δωμάτια, μπάνιο, wc, βεράντα, parking και κήπο.
Όλα τα σπίτια έχουν εκπληκτική θέα στον κόλπο του Μεσσηνίου, προσφέροντας μαγευτικά ηλιοβασιλέματα
![](https://metaldras.gr/wp-content/uploads/2019/03/ηλιοβασιλεμα.jpg)
![](https://metaldras.gr/wp-content/uploads/2019/03/παραλια.jpg)
![](https://metaldras.gr/wp-content/uploads/2019/03/xorio.jpg)
Κατανοώντας τους κανόνες του αυστηρού αρχιτεκτονικού στυλ της Μάνης, χρησιμοποιήσαμε αποκλειστικά φυσικά υλικά ως πέτρα της Μάνης, που δούλευαν οι τοπικοί κατασκευαστές πέτρας, ξύλο και αρχέγονα στοιχεία, των οποίων η εσωτερική δύναμη μπορεί να αγγίξει τα βάθη της ανθρώπινης ψυχής με μοναδικό τρόπο.